ENSEIGNER-S'AMUSER. Nauczanie języków obcych online #4 EdPuzzle

Aktualizacja: 27 lip 2020EdPuzzle jest bezpłatną aplikacją internetową i nadaje się do celów edukacyjnych, ponieważ umożliwia tworzenie kwestionariuszy lub wstawianie notatek dźwiękowych (obie alternatywy wstrzymują filmowanie do momentu odpowiedzi na zadane pytania lub ich uzupełnienia).

Dostosowuje się do różnych modalności, niezależnie od tego, czy są to tak zwane metodologie Flipped Classroom lub inne, innowacyjne lub konwencjonalne, w których filmy wideo są wykorzystywane jako materiał do nauki lub wsparcie w przetwarzaniu treści.

Filmy można wybierać z różnych platform (np. YouTube), edytować i wybierać niezbędny fragment.Wynik edycji można przypisać do różnych grup studentów i zapisać w celu ponownego wyświetlenia lub edycji.

W każdym filmie można wstawić pytania, aby ocenić poziom zrozumienia, zgodności lub sprzeciwu wobec powyższego, rodzaj konsensusu lub krytyki, a nawet możliwość wnioskowania o informacje z prezentowanej sekcji.

Na podstawie odpowiedzi uczniów ich nauczyciele mogą przeglądać statystyki dostarczone przez platformę i dokonać oceny pracy ucznia.

Jest to fantastyczny sposób, aby rozwijać umiejętność rozumienia ze słuchu.


www.edpuzzle.com

23 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie