top of page

Trzy narzędzia do nauki mówienia

Zaktualizowano: 27 lip 2020

Rozwijanie kompetencji mówienia jest chyba jednym z trudniejszych zadań na zajęciach z języka obcego, zwłaszcza jeżeli pracujemy z grupą wieloosobową.

Dzisiaj chciałabym zaproponować trzy narzędzia które możemy wykorzystać do projektów, gdzie poprosimy ucznia o stworzenie historii oraz nagranie głosu. Projekty te sprawdzają się w wielu sytuacjach, a szczególnie pracując na tematy takie jak:

- Opis miejsca zamieszkania

- Opowiedzenie biografii

- Opowiedzenie historii w czasie przeszłym

- Opowiedzenie o planach na przyszłość

- Stworzenie interaktywnego przepisu kulinarnego

- Wypowiedzenie własnego zdania na temat wydarzenia kulturalnego/społecznego/politycznego

- Relacja z wycieczki

1. https://photopeach.com/

Photopeach pozwala na stworzenie interaktywnej prezentacji z opcja wgrania tekstu do każdego slajdu bądź dodania pliku audio. Obsługa jest bardzo prosta, możliwe jest dodanie kilku zdjęć oraz opisów na raz bez potrzeby edytowania każdego slajdu indywidualnie.

2. http://www.fotobabble.com/

Fotobabble pozwala na stworzenie animowanych historii na podstawie fotografii. Jedna z ciekawszych propozycji do wykorzystania na zajęciach językowych jest stworzenie dźwiękowych kartek pocztowych.

3. https://www.voki.com/

Voki pozwala na wybranie awatara (z możliwością personalizacji ubrań i wyglądu) oraz nagrania własnego głosu. Jest to idealna opcja dla uczniów, którzy wstydzą się publicznych wypowiedzi na oswajanie się z mówieniem w języku obcym.

54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page